مراحل اخذ ایزو

مراحل اخذ ایزو ۹۰۰۱

سیستم مدیریت کیفیت

مراحل اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

۱-قدم اول:     

توجیه مدیریت ارشد سازمان نسبت به مزایا و مراحل کار و همچنین نقش مدیریت ارشد در مراحل مختلف استقرار تا اخذ نتیجه:

رهبری در سازمان به عنوان اصلی ترین رکن آن می‌تواند سازمان را در جهت پیشرفت قرار دهد. برای استقرار یک سیستم مدیریت (ایزو) اثربخش نیاز به تعهد رهبری وجود دارد. بسیاری از فرآیندهای یک سیستم مدیریت فرایندهایی در سطح کلان سازمان است و بدون همکاری مدیریت ارشد قابل اجرا نمی‌باشد. از همین رو بری استقرار سیستم مدیریت ابتدا مدیریت ارشد می‌بایست تعهد خود را برای استقرار سیستم نشان داده و فرهنگی در سازمان مبتنی بر ارزش‌های سیستم مدیریت ایجاد نماید.

پس در اولین قدم برای استقرار سیستم مدیریت (ایزو) مراحل تجرای کار و مزایای استقرار سیستم را برای مدیریت ارشد توضیح دهید و حمایت و پشتیبانی مدیر ارشد سازمان را دریافت نمایید.

۲-قدم دوم:

انتخاب تیم مشاوره استقرار سیستم مدیریت (در صورت نیاز)

بعد از اینکه سازمان برای استقرار سیستم مدیریت تصمیم گرفت، برای استقرار اثربخش می‌بایست یک شرکت معتبر برای دریافت خدمات مشاوره پیدا کند. شناسایی و تایید صلاحیت شرکت مشاوره ایزو بر خلاف شرکت‌های صدور گواهینامه ایزو دارای شاخص و معیار مشخصی حتی در سطح دنیا نبوده و متاسفانه نهاد مشخصی برای تایید صلاحیت شرکت‌های مشاوره ایزو وجود ندارد. البته راهنمایی هایی در سطح بین المللی نظیر ISO10019 برای انتخاب مشاورین سیستم مدیریت وجود دارد که کمک چندانی در این زمینه نمی‌کند. تنها معیار پذیرفتنی برای تایید صلاحیت یک شرکت مشاور ایزو توانایی انطباق الزامات استاندارد و طراحی آن با بلوغ و اندازه سازمان می‌باشد تا استقرار سیستم مدیریت برای سازمان ارزش افزوده ایجاد کند و باعث کندی و کاهش چابکی سازمان نشود.

۳ -قدم سوم:

مستندسازی سازمان

در این مرحله تیم مشاور اقدام به استقرار بندهای استاندارد مورد نظر در سازمان می‌نمایند، که به صورت کلی شامل تعیین اهداف سازمانی، تدوین روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌ها، فرم‌های سازمانی و کلیه مدارک و مستندات لازم متناسب با استاندارد انتخابی می‌باشد.

 

۴-قدم چهارم:

جمع آوری سوابق سیستم

پس مشخص شدن برنامه ریزی و طرح‌های مدون شده برای پیشبرد اهداف می‌بایست سازمان سوابق فرایندها و اقدامات انجام شده را مطابق با دستورالعمل تدوین شده جمع آوری کرده و تحت کنترل قرار دهد. کنترل اسناد و مدارک سازمان می‌بایست طبق استاندارد انجم شود که تیم مشاوره مسئول اجرا و آموزش آن به پرسنل مرتبط سازمان می‌باشد.

 

۵-قدم پنجم:

ممیزی داخلی

سازمان پس از اجرای مراحل قبل می‌بایست آنها را ممیزی نماید. برای انجام فرایند ممیزی می‌بایست مطابق استاندارد پس از برنامه ریزی انجام ممیزی داخلی و اختصاص نفرات واجد شرایط سیستم را ممیزی نموده و عدم انطباق‌های احتمالی را شناسایی کند. این عدم انطباق‌ها منجر به تعریف اقدامات اصلاحی شده تا روند بهبود مداوم در سازمان اجرا شود.

 

۶- قدم ششم:

انتخاب شرکت صدور گواهینامه معتبر:

سازمان پس از رفع عدم انطباق‌ها در فرایند ممیزی داخلی آماده انجام ممیزی خارجی می‌باشد. که مستلزم انتخاب یک شرکت صدور گواهینامه معتبر برای انجام آن است. سازمان باید شاخص‌های مهم برای انتخاب شرکت صدور گواهینامه معتبر را مشخص کند. اعتبار یک شرکت صدور گواهینامه از شرکتی است که به آن اعتباردهی می‌کند که اصطلاحاً به عنوان (Accredition Body (AB نامیده می‌شود. برای شناخت شرکاهای صدور گواهینامه و AB های آنها می‌توانید به سایت گروه تخصصی راشن سرآمد مراجعه کنید با با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

۷- قدم هفتم:

انجام ممیزی خارجی:

این مرحله، آخرین مرحله استقرار سیستم مدیریت است. در این مرحله ممیزین شرکت گواهی کننده پس از اعلام قبلی نسبت به حضور در محل سازمان متقاضی اقدام نموده و ممیزی سیستم مدیریت را مطابق با استاندارد درخواستی انجام می‌دهند.

 در صورتیکه الزامان استاندراد مورد نظر به درستی در سازمان جاری شده باشند گواهینامه آن صادر شده و برای سازمان ارسال می‌گردد. گواهینامه صادر شده سه سال اعتبار داشته و در طول این مدت سالی یک بار به منظور اطمینان از تداوم رعایت الزامات استاندارد، ممیزی های مراقبتی می‌شود. .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *