مشاوره ایزو ۲۲۰۰۰ | اخذ گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

سیستم مدیریت کیفیت صنایع غذایی

آشنایی با استاندارد
ایزو ...

تغییرات جدید استاندارد ایزو ......

متن استاندارد
ایزو .....

مدارک و مستندات
ایزو ....

استقرار و پیاده سازی
ایزو ....

ایزو ۲۲۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۸ چیست؟

ایزو ۲۲۰۰۰ مجموعه‌ای از مقررات است که شرکت ها با رعایت آنها می‌توانند سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در سازمان خود مستقر نمایند. این سیستم مبتنی بر روش‌های موجود ۹۰۰۱ ISO و HACCP , است،. در این استاندارد تمامی مخاطره‌هایی که احتمال وقوع آن در زنجیره‌ی تولید مواد غذایی وجود دارد ( مخاطرات مرتبط با فرآیند و یا تاسیسات و تجهیزات و…) شناسایی و ارزیابی شده و در نتیجه به راحتی توسط یک واحد فرآوری و یا سایر واحدها در طول زنجیره تولید تا عرضه قابل کنترل هستند.

ایزو ۲۲۰۰۰ اولین استانداردی است که همه قسمت‌های زنجیره تامین غذا می‌توانند استفاده کنند، از زمین کشاورزی تا چنگال غذاخوری”. این ایزو شامل تامین کنندگانی از محصولات و خدمات غیر غذایی مثل تمیز کاری، سازندگان تجهیزات و شرکت‌های حمل و نقل نیز می‌باشد. ایزو ۲۲۰۰۰ برای هر شرکتی در اندازه کوچک، متوسط و بزرگ مناسب است حتی یک نانوایی با ۱۰ کارگر باشید یا یک شرکت بسته بندی یا یک تولیدکننده غذای بین المللی یا یک سوپرمارکت این ایزو مناسب است.

ایزو ۲۲۰۰۰ استانداردی است که شما را در مدیریت ایمنی مواد غذایی یاری می‌دهد. این استاندارد بین المللی ویژگی های سیستم مدیریت ایمنی غذایی را دارد که شامل ارتباطات داخلی، مدیریت سیستم، برنامه‌های پیش نیاز و اصول HACCP را مشخص می‌کند.

ISO22000
iso 22000

چرا ایزو ۲۲۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۸ مهم است؟

ایزو ۲۲۰۰۰ علاوه بر نشان دادن سیستم مدیریت کیفیت در صنایع غذایی که دارای مزایایی رقابتی میباشد  مزایای زیر را در بر دارد :

۱- نشان دادن تعهد- این ایزو به شما کمک می‌کند تا خطرات و ریسک‌های ایمنی غذایی را مدیریت کرده و با این جمعیت ارتباط برقرار کنید
۲- اعتماد سهامداران – اگر شرکای تجاری به شما اعتماد کنند، مشتریان و قانونگذاران نیز اعتماد می‌کنند
۳- یکپارچگی آسان- این ایزو شکل مشابهی همانند استانداردهای دیگر دارد که شامل ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ می‌شود. بنابراین ادغام آن با استانداردهایی که هم اکنون با آن کار می‌کنید آسان است
۴- ارائه دهنده گزینه های گوناگون: ایزو ۲۲۰۰۰ در زنجیره تامین غذای جهانی شناخته شده است. تولیدکنندگان بزرگ مواد غذایی تمایل بسیاری به ایزو ۲۲۰۰۰ دارند 
5- صرفه جویی در زمان و پول- در این زمان بیشتر سازمان‌ها نیاز به استانداردهای غذایی بیشتری دارند. این مساله به این معنی است که بین استانداردها همپوشانی وجود دارد. و برای بدست آوردن آنها باید زمان و وقت بیشتری صرف کنید. ایزو ۲۲۰۰۰ ابزاری برای همسان سازی همه HACCP ها است.

چگونه ایزو ۲۲۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۸ را در سازمان پیاده سازی کنیم؟

شما برای پیاده سازی سیستم مدیریت صنایع غذایی ایزو ۲۲۰۰۰ ویرایش ۲۰۱۸ نیازمند شناخت ماهیت و هویت سازمان خود می‌باشید. شناخت عوامل درونی و بیرونی سازمان برای مدیریت ارشد دید استراتژیک برای تعیین اهداف کلان و بلندمدت را می‌دهد. این یک مرحله مهم در استقرار سیستم مدیریت رضایتمندی مشتریان می‌باشد چرا که زیربنای مراحل بعدی است. هر سازمان باید اهداف خود را تعیین نموده و برنامه دست یابی به آنها را مشخص کند. این اهداف می‌بایست به شاخص‌های کمی و قابل اندازه گیر‌ی ترجمه شود تا دید روشنی از تحقق اهداف و اثربخشی فراسثندهایش به سازمان بدهد. سپس می‌بایست فرآیندههایی در قالب برنامه‌های کلان تعریف شده طراحی شده و این فرآینها به صورت مداوم پایش شده و اقدامات لازم برای بهبود آنها انجام شود. در صورت موفقیت سازمان آماده ممیزی سوم شخص برای صدور گواهینامه ایزوی می باشد.

لازم به توضیح است هدف از استقرار سیستم‌های مدیریت ایجاد ارزش افزوده در سازمان است و نه فقط صدور گواهینامه.

iso 22000